Tango Böyle Bir Şey! – şehrin lüks salonlarına dalın

Tango Böyle Bir Şey!
Yeşim Narter

Tango Böyle Bir Şey!

Tango neden bütün dansların içinde özel bir yere sahiptir?
Yoksul mahallelerden çıkıp kentin lüks salonlarına dalabildiği için mi? Bedenleri buluşturup, acıyı ve sevinci aynı ateşte eritebildiği için mi? Tango cinsellik midir, yoksa güven duygusu mu? İlgi görmek, etrafındaki kişilerle iletişimde bulunmak mı?

Ahşap bir zemin üzerinde tesadüfen yürürken, birkaç küçük tango adımı atma dürtüsü nereden gelir? Gardrobunuzda baskın renk olan “tango siyahı” sayesinde kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanın, kendinizi gerçekleştirmenin mutluluğu mudur bu? En yorgun, uykusuz ve bitkin halinizde bile beyninizin içinde tango yapabilmenin hafifliği mi?

Bir tango süresince yaşadığınız “kaybolma ve bulunma” duygusu sayesinde artık hep tangoyla varolacağınızı bilirsiniz. Elinizdeki kitapta Yeşim Narter bu duygunun dünyasını anlatır.

Yılların deneyiminden beslenen Yeşim Narter, okurları Arjantin’den alıp Türkiye’deki tangoya kadar geniş bir alanda, ağır ve ritmik adımlarla dolaştırıyor. Tangonun bir dans ve müzik türü olmanın ötesinde, birbirimizle ve dünyayla iletişim kurmanın sanatsal bir yolu olduğunu gösteriyor. İnsanı mutlu hissettiren iki temel öğeyi, “ritim” ile “dokunuş”un mükemmel birliğini dile getiriyor.
Tango, yalnızca bir dans değil fiziksel, duygusal ve ruhsal varlığımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayabilen bir varoluş biçimidir. Kendini tanımanın ve ifade etmenin en güzel yolu.

Tangonun kökeni hakkında üretilmiş pek çok iddiadan birini de Arjantinli yazar Borges dile getirir:
Bilgi kaynaklarımın tümünün hemfikir olduğu gerçek şudur ki; tango genelevlerde doğmuştur. Dansının şehvet ve cinsellik taşıyan hareketleri, sözlerinin içerdiği müstehcen imalar, mahallelinin ayartıcı ve baştan çıkarıcı bulduğu bu müzik ve danstan kızlarını uzak tutmaları, öğrenme / öğretme, pratik ya da gösteriş amacıyla sokak aralarında erkek erkeğe yapılan figürler, bütün bunlar da tangonun nerede doğduğuna dair birer gösterge niteliği taşıyor.

Nereden Alınır

Amazon Türkiye’den edinilebilir

DUBAI – Akordeonun son suşları odaya parfüm gibi yayıldı. Arka planda, akşam namaz çağrısı yakındaki bir camiden yankılandı. Joyce Baz Dubai’de yeni bir tango dersini daha bitirmişti.

“Bale gibi, tango da belirli bir tekniğe sahip bir disiplindir, ama o zaman o şehvetli unsur ve onunla birlikte gelen yüz ifadeleri var,” dedi iki yıl tango derslerinden sonra giyilen ve yıpranmış stilettolardaki tokaları geri alarak. “O kısım üzerinde çalışıyorum. İlk dersimden sonra sadece bağlandım. ”

26 yaşındaki ve Lübnanlı Bayan Baz tek kişi değil. Son iki yılda, tango dansı Ortadoğu’da Suriye’den Türkiye’ye ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar popüler hale geldi. Birçok bölge ülkesi kendi tango festivallerini düzenledi ve atölye çalışmaları için Arjantin’den maestrolara ev sahipliği yaptı. Milonga veya tango dans partileri, ana şehirlerde haftanın neredeyse her gecesi restoranlarda ve otellerde yer alır. Başlangıçta 1890’larda Arjantin limanlarındaki denizciler tarafından popüler hale getirilen Latin dansı, dünyanın nispeten muhafazakar bir köşesinde özel bir takip buldu.

New York Times – in English

EV – Tango Böyle Bir Şey!

Tango Fashion Made in Italy by GENUA ATELIER

Gonna Norma.
Norma Skirt.
Jupe Norma.

Gonna leggermente svasata, con profondo spacco sulla gamba destra e sul dietro. Forma attillata e sensuale.

Scarpa Artemisia tacco 9.
Artemisia Shoe heel 9.
Chaussure Artemisia talon 9.
Artemisia Shoe Ferse 9.

In pizzo nero su raso rosso, con rifiniture in pelle lucida. Tallone chiuso e cinturino alla caviglia. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra, fodera del tallone in morbido camoscino. Tacco nero lucido. Suola in cuoio pomiciato.

Abito Giuletta Rosso.
Giuletta Red Dress.
J'habite Giuletta rouge.

Abito elegantissimo e raffinato. Forma pulita ed essenziale sul davanti ed elaborato motivo sul dietro, che lascia appena scoperta la schiena e forma una lunga coda.

Babuchas.

Abito elegantissimo e raffinato. Forma pulita ed essenziale sul davanti ed elaborato motivo sul dietro, che lascia appena scoperta la schiena e forma una lunga coda.

Top Lara.

Classico pantalone da tango argentino con profondo spacco laterale e polsino al fondo. Molto comodo e confortevole per le serate in milonga.

Babuchas Pizzo.
Lace Babuchas.
Dentelle Babuchas.
Spitze Babuchas.

Pantaloni milongueri in pizzo con profondi spacchi laterali e polsino alla caviglia.

Gonna Artemisia.
Artemisia Skirt.
Artemisia Jupe.

Gonna a tubino in pizzo e maglina elasticizzata.

Pantalarghi Lara.

Pantalarghi in tulle con spacco laterale e coulotte in maglina elasticizzata.

Scarpa LIV tacco 9.
LIV Shoe heel 9.
LIV Chaussure talon 9.
LIV Shoe Ferse 9.

Sandalo in pelle lucida, sobrio ed elegante. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra. Tacco nero lucido. Suola in cuoio pomiciato.

Scarpa Giulietta tacco 9.
Giulietta Shoe heel 9.
Chaussure Giulietta talon 9.
Giulietta Shoe Ferse 9.

Sandalo in tejus argento con rifiniture in lamina argento. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra. Tacco argento. Suola in cuoio pomiciato.

Scarpa MIA tacco 9.
MIA Shoe heel 9.
Chaussure MIA talon 9.
MIA Shoe Ferse 9.

In glitter cipria e raso lucido, brillante ed elegantissima. Tallone chiuso e cinturino alla caviglia, con fascetta che arriva fino al collo del piede. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra, fodera del tallone in morbido camoscino. Tacco dorato. Suola in cuoio pomiciato.

Tango Fashion Made in Canada by NATURAL SPIN

DL2228 - Scarpa Uomo tacco 0.5.
Men Shoe heel 0.5.
Chaussure Homme talon 0,5.
Men Shoe Ferse 0,5.

The new Natural Spin Dance shoe designs are fun, chic, sexy, unique, funky, coquette, elegant and stylish. They've decided to think outside the “ballroom dancing shoe fashion spectrum’s box” and have come up with an array of styles and designs to suit your own individual personality and flair.
Materials with a luxury foam insole, high-quality shining surface! Great arch support design for longer dancing!
Great fits for Tango dancing

DL2229 - Scarpa Uomo tacco 0.5.
Men Shoe heel 0.5.
Chaussure Homme talon 0,5.
Men Shoe Ferse 0,5.

Color: Black & White
The new Natural Spin Dance shoe designs are fun, chic, sexy, unique, funky, coquette, elegant and stylish. They've decided to think outside the “ballroom dancing shoe fashion spectrum’s box” and have come up with an array of styles and designs to suit your own individual personality and flair.
Materials with a luxury foam insole, high-quality shining surface! Great arch support design for longer dancing!
Great fits for Tango dancing