Türkçe kitaplar- okuma, tango dans kitapları

Türkçe kitaplar
Eduardo (Eddie) Arrossi © photo. Eaphoto.com

Türkçe Kitaplar: Türk tangueri dans etmeyi tercih eder, ancak tango ile ilgili literatür geniş değildir, Türkçe kitaplar vardır. Burada hepsini toplanmış buluyorsunuz, böylece seçiminizi yapabilirsiniz.

Türkçe kitaplar

Kağıt Kapak
Tango Böyle Bir Şey!

Tango neden bütün dansların içinde özel bir yere sahiptir?
Yoksul mahallelerden çıkıp kentin lüks salonlarına dalabildiği için mi? Bedenleri buluşturup, acıyı ve sevinci aynı ateşte eritebildiği için mi? Tango cinsellik midir, yoksa güven duygusu mu? İlgi görmek, etrafındaki kişilerle iletişimde bulunmak mı?

Ahşap bir zemin üzerinde tesadüfen yürürken, birkaç küçük tango adımı atma dürtüsü nereden gelir? Gardrobunuzda baskın renk olan “tango siyahı” sayesinde kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanın, kendinizi gerçekleştirmenin mutluluğu mudur bu? En yorgun, uykusuz ve bitkin halinizde bile beyninizin içinde tango yapabilmenin hafifliği mi?

Michael Lavocah
Tango Hikayeleri: Müziğin Gizemi

Michael Lavocah, eşi benzeri olmayan bu kitapla sizi tango müziğinin derinliklerine doğru baş döndürücü bir yolculuğa davet ediyor. Tango tarihini şekillendiren önemli isimleri tanıtıp, müziğin geçirdiği evrime nasıl katkıda bulunduklarını anlatırken, bu isimlerin kendi hikayelerini de renkli anekdotlarla aktarıyor.

Oldukça merak uyandıran, eğlenceli ve tutku dolu bir kitap olan “Tango Hikayeleri: Müziğin Gizemi” tüm dünyada tango dansçıları tarafından tango müziği için kusursuz bir rehber olarak kabul edilmektedir. Tangoyu daha iyi anlamak isteyen herkes için kaçırılmayacak bir eserdir.

Dünyada tango öğrenmek ve dans etmek: Tango-world.com

Türk tangosu, Arjantinli tangonun sürekli bir çeşididir, ancak ritmi Balo Salonu tangosunu takip eder. Türkiye’de onlarca yıldır en popüler müzik formlarından biri olmuştur. Tango, 1924’te ulusun kurulmasından kısa bir süre sonra Türkiye’ye geldi. Seyyan Hanım, 1932’de Necip Celal Mazi (“Geçmiş”) tarafından ilk Türk dili tango’yu kaydetti. Tango orkestraları ve şarkıcılar arasında Fehmi Ege, Mustafa Sükrü, Kadri Cerrahoğlu, Necdet Koyuturk, Celal Ince, Secaattin Tanyerli, Birsen Alsan, İbrahim Özgür, Mefharet Atalay, Birsen Hanım, Afife Hanım, Saime Şengül, Nezahat Onaner, Zehra Eren ve Orhan Avşar.

Tangoyu yeni bir dil gibi öğrenin. Hayat boyu dans edin! Sercan Yigit & Zeynep Aktar

İstanbul’dan pırıl pırıl ve efervesan bir çift olan Sercan Yiğit ve Zeynep Aktar,
Türkiye’nin en büyük Arjantinli tango çiftlerinden biri Onlarınki modern, enerjik ve dinamik bir tango ve aynı zamanda geleneğe bağlı; danslarında hareketi tamamen müzikle harmanlıyorlar ve sonuç son derece uyumlu bir şey.

Düzenli olarak Türkiye’nin Tango Deneyimi, Ankara Tango Festivali, İstanbul – Express tango Festivali gibi Türkiye’nin en önemli tango etkinlik ve festivallerinde öğretmeye ve performans göstermeye çağırdılar, büyük Avrupa fastivalinde varlar: 2015’ten beri Belgrad Tango Encuentro’nun tüm baskılarına katılıyorlar (2016/2017/2018), 2017 yılında Bratislava Tango festivalinde, 2017 yılında Londra Festivali’nde 8. Tango do Porto Festivalinde.
Cümle ezberleyerek dil öğretilmez. Koreografi ile de tango yapılmaz. Bizimle tango öğrenirken, adeta konuşur gibi dans enerjisini aktararak bir dansı paylaşmayı öğreneceksiniz. Böylece dünyanın her yerinde, hayat boyu tango dilini konuşan herkesle dans edebileceksiniz.

Tango öğrenince sadece dans etmeyi öğrenmezsiniz. Yeni insanlar tanımak, yeni ortamlarda sosyalleşmek, taze bağlar kurmak ve vücut farkındalığınızı arttırmak gibi pek çok artıyla gelir Tango.

Üstelik bir partnerle başlamak zorunda da değilsiniz. Derslerimizde kadın ve erkek sayısını eşitleyerek, her derse beraber ve asistanlarımızla girdiğimiz için, uzman gözetiminde kendi düzeyinizdekilerle beraber ilerlemenin konforunu yaşayabilirsiniz.

E-kitap dijital kitaplarıyla ne yapmalı?

Türkçe kitaplar: dijital kitaplar e-kitapları ve telif hakkı koruması.

Tango Fashion Made in Italy by GENUA ATELIER

Gonna Norma.
Norma Skirt.
Jupe Norma.

Gonna leggermente svasata, con profondo spacco sulla gamba destra e sul dietro. Forma attillata e sensuale.

Scarpa Artemisia tacco 9.
Artemisia Shoe heel 9.
Chaussure Artemisia talon 9.
Artemisia Shoe Ferse 9.

In pizzo nero su raso rosso, con rifiniture in pelle lucida. Tallone chiuso e cinturino alla caviglia. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra, fodera del tallone in morbido camoscino. Tacco nero lucido. Suola in cuoio pomiciato.

Abito Giuletta Rosso.
Giuletta Red Dress.
J'habite Giuletta rouge.

Abito elegantissimo e raffinato. Forma pulita ed essenziale sul davanti ed elaborato motivo sul dietro, che lascia appena scoperta la schiena e forma una lunga coda.

Babuchas.

Abito elegantissimo e raffinato. Forma pulita ed essenziale sul davanti ed elaborato motivo sul dietro, che lascia appena scoperta la schiena e forma una lunga coda.

Top Lara.

Classico pantalone da tango argentino con profondo spacco laterale e polsino al fondo. Molto comodo e confortevole per le serate in milonga.

Babuchas Pizzo.
Lace Babuchas.
Dentelle Babuchas.
Spitze Babuchas.

Pantaloni milongueri in pizzo con profondi spacchi laterali e polsino alla caviglia.

Gonna Artemisia.
Artemisia Skirt.
Artemisia Jupe.

Gonna a tubino in pizzo e maglina elasticizzata.

Pantalarghi Lara.

Pantalarghi in tulle con spacco laterale e coulotte in maglina elasticizzata.

Scarpa LIV tacco 9.
LIV Shoe heel 9.
LIV Chaussure talon 9.
LIV Shoe Ferse 9.

Sandalo in pelle lucida, sobrio ed elegante. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra. Tacco nero lucido. Suola in cuoio pomiciato.

Scarpa Giulietta tacco 9.
Giulietta Shoe heel 9.
Chaussure Giulietta talon 9.
Giulietta Shoe Ferse 9.

Sandalo in tejus argento con rifiniture in lamina argento. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra. Tacco argento. Suola in cuoio pomiciato.

Scarpa MIA tacco 9.
MIA Shoe heel 9.
Chaussure MIA talon 9.
MIA Shoe Ferse 9.

In glitter cipria e raso lucido, brillante ed elegantissima. Tallone chiuso e cinturino alla caviglia, con fascetta che arriva fino al collo del piede. Sottopiede in pelle di capra e confortevole soletta imbottita. Fodera della scarpa e della tomaia in pelle di capra, fodera del tallone in morbido camoscino. Tacco dorato. Suola in cuoio pomiciato.

Tango Fashion Made in Canada by NATURAL SPIN

DL2228 - Scarpa Uomo tacco 0.5.
Men Shoe heel 0.5.
Chaussure Homme talon 0,5.
Men Shoe Ferse 0,5.

The new Natural Spin Dance shoe designs are fun, chic, sexy, unique, funky, coquette, elegant and stylish. They've decided to think outside the “ballroom dancing shoe fashion spectrum’s box” and have come up with an array of styles and designs to suit your own individual personality and flair.
Materials with a luxury foam insole, high-quality shining surface! Great arch support design for longer dancing!
Great fits for Tango dancing

DL2229 - Scarpa Uomo tacco 0.5.
Men Shoe heel 0.5.
Chaussure Homme talon 0,5.
Men Shoe Ferse 0,5.

Color: Black & White
The new Natural Spin Dance shoe designs are fun, chic, sexy, unique, funky, coquette, elegant and stylish. They've decided to think outside the “ballroom dancing shoe fashion spectrum’s box” and have come up with an array of styles and designs to suit your own individual personality and flair.
Materials with a luxury foam insole, high-quality shining surface! Great arch support design for longer dancing!
Great fits for Tango dancing