Türkçe kitaplar- okuma, tango dans kitapları

Türkçe kitaplar
Eduardo (Eddie) Arrossi © photo. Eaphoto.com

Türkçe Kitaplar: Türk tangueri dans etmeyi tercih eder, ancak tango ile ilgili literatür geniş değildir, Türkçe kitaplar vardır. Burada hepsini toplanmış buluyorsunuz, böylece seçiminizi yapabilirsiniz.

Türkçe kitaplar

Kağıt Kapak
Tango Böyle Bir Şey!

Tango neden bütün dansların içinde özel bir yere sahiptir?
Yoksul mahallelerden çıkıp kentin lüks salonlarına dalabildiği için mi? Bedenleri buluşturup, acıyı ve sevinci aynı ateşte eritebildiği için mi? Tango cinsellik midir, yoksa güven duygusu mu? İlgi görmek, etrafındaki kişilerle iletişimde bulunmak mı?

Ahşap bir zemin üzerinde tesadüfen yürürken, birkaç küçük tango adımı atma dürtüsü nereden gelir? Gardrobunuzda baskın renk olan “tango siyahı” sayesinde kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanın, kendinizi gerçekleştirmenin mutluluğu mudur bu? En yorgun, uykusuz ve bitkin halinizde bile beyninizin içinde tango yapabilmenin hafifliği mi?

Michael Lavocah
Tango Hikayeleri: Müziğin Gizemi

Michael Lavocah, eşi benzeri olmayan bu kitapla sizi tango müziğinin derinliklerine doğru baş döndürücü bir yolculuğa davet ediyor. Tango tarihini şekillendiren önemli isimleri tanıtıp, müziğin geçirdiği evrime nasıl katkıda bulunduklarını anlatırken, bu isimlerin kendi hikayelerini de renkli anekdotlarla aktarıyor.

Oldukça merak uyandıran, eğlenceli ve tutku dolu bir kitap olan “Tango Hikayeleri: Müziğin Gizemi” tüm dünyada tango dansçıları tarafından tango müziği için kusursuz bir rehber olarak kabul edilmektedir. Tangoyu daha iyi anlamak isteyen herkes için kaçırılmayacak bir eserdir.

Türk tangosu, Arjantinli tangonun sürekli bir çeşididir, ancak ritmi Balo Salonu tangosunu takip eder. Türkiye’de onlarca yıldır en popüler müzik formlarından biri olmuştur. Tango, 1924’te ulusun kurulmasından kısa bir süre sonra Türkiye’ye geldi. Seyyan Hanım, 1932’de Necip Celal Mazi (“Geçmiş”) tarafından ilk Türk dili tango’yu kaydetti. Tango orkestraları ve şarkıcılar arasında Fehmi Ege, Mustafa Sükrü, Kadri Cerrahoğlu, Necdet Koyuturk, Celal Ince, Secaattin Tanyerli, Birsen Alsan, İbrahim Özgür, Mefharet Atalay, Birsen Hanım, Afife Hanım, Saime Şengül, Nezahat Onaner, Zehra Eren ve Orhan Avşar.

Tangoyu yeni bir dil gibi öğrenin. Hayat boyu dans edin! Sercan Yigit & Zeynep Aktar

İstanbul’dan pırıl pırıl ve efervesan bir çift olan Sercan Yiğit ve Zeynep Aktar,
Türkiye’nin en büyük Arjantinli tango çiftlerinden biri Onlarınki modern, enerjik ve dinamik bir tango ve aynı zamanda geleneğe bağlı; danslarında hareketi tamamen müzikle harmanlıyorlar ve sonuç son derece uyumlu bir şey.

Düzenli olarak Türkiye’nin Tango Deneyimi, Ankara Tango Festivali, İstanbul – Express tango Festivali gibi Türkiye’nin en önemli tango etkinlik ve festivallerinde öğretmeye ve performans göstermeye çağırdılar, büyük Avrupa fastivalinde varlar: 2015’ten beri Belgrad Tango Encuentro’nun tüm baskılarına katılıyorlar (2016/2017/2018), 2017 yılında Bratislava Tango festivalinde, 2017 yılında Londra Festivali’nde 8. Tango do Porto Festivalinde.
Cümle ezberleyerek dil öğretilmez. Koreografi ile de tango yapılmaz. Bizimle tango öğrenirken, adeta konuşur gibi dans enerjisini aktararak bir dansı paylaşmayı öğreneceksiniz. Böylece dünyanın her yerinde, hayat boyu tango dilini konuşan herkesle dans edebileceksiniz.

Tango öğrenince sadece dans etmeyi öğrenmezsiniz. Yeni insanlar tanımak, yeni ortamlarda sosyalleşmek, taze bağlar kurmak ve vücut farkındalığınızı arttırmak gibi pek çok artıyla gelir Tango.

Üstelik bir partnerle başlamak zorunda da değilsiniz. Derslerimizde kadın ve erkek sayısını eşitleyerek, her derse beraber ve asistanlarımızla girdiğimiz için, uzman gözetiminde kendi düzeyinizdekilerle beraber ilerlemenin konforunu yaşayabilirsiniz.

E-kitap dijital kitaplarıyla ne yapmalı?

Türkçe kitaplar: dijital kitaplar e-kitapları ve telif hakkı koruması.